עברית

English

הרשמה לפורטל

צור קשר

המרכז לתיירות אקולוגית

עמוד הבית

אודות

קריטריונים

יועצים

תיירות אקולוגית בעולם

שותפים עסקיים

פרסם באתר

 

פארקים ואתרי תרבות פעילויות לינה אוכל

אומנות ועבודת יד

   

כפר האמנות האקולוגי ורטיגו פעילות הוליסטית עבודות יד וסיורים מודרכים

כפר האמנות האקולוגי ורטיגו מאחד את האמנויות היצירתיות והאקולוגיה כדי ליצור קהילה בינלאומית של לימוד באווירה כפרית ומרכז נופש לאנשים מכל העולם. הכפר משמש מקום מפגש לאמנים באשר הם במרחב אקולוגי מנותק מהעיר למטרות מחקר ויצירה משותפים, בין האמנים לבין עצמם ובין האמנים והקהילה המקומית. בכפר האקולוגי תוכלו למצוא: הופעות, סדנאות וקורסים הנוגעים למחול, לאקולוגיה ולמה שביניהם

כתובת: נתיב הל"ה השפלה                                   פרטים נוספים

חרבת זעק - אתר אירוח, פעילות ארכיאולוגית וחקלאית ויקב

חוות אירוח הממוקמת בצפון הנגב ויושבת בסמוך לאתר ארכיאולוגי של כפר יהודי קדום מתקופת מרד בר כוכבא. באתר אוהל אירוח כנעני הבנוי על שרידי טרסות עתיקות משוחזרות. האוהל מוגן ממים ומחומם בתנור עצים. בנוסף שני חדרי אבן משוחזרים המוארים באור נרות ועששיות עם חצר פרטית, אינטימיות ואוירה מיוחדת במינה. חוות זעק היא ידידותית לסביבה ומשתמשת בחשמל סולרי, גידולים אורגניים ומחזור של הפסולת שלנו ושלכם להאכלת חיות המשק שלנו ולדישון.

הגן הסולארי - סיורים מודרכים ופעילויות חינוך חווייתיות

הגן הסולארי מציע התנסות בלתי אמצעית בנושאים הקשורים לקיימות והגנה על הסביבה, בדגש על אנרגיה, מים, בניה ירוקה ומחזור. המרכז מקיים סיורים חווייתיים לקבוצות בשילוב מיצגי הדגמה, הפעלת הגן הסולארי הנייד ברחבי הארץ, חוגים בנושאי אקולוגיה ואיכות הסביבה, ימי עיון, סדנאות והפעלות חינוכיות למוסדות חינוך וארגונים.

כתובת: בנימינה - אזור הכרמל

טל בשן - מרכז לבניה מסורתית באדמה סדנאות ובניה עצמית

סדנאות יום להכרות מעשית עם שיטות מסורתיות לבניה באדמה.

1. סדנת מבוא- בניה בלבנים,בניה חופשית,בניה על שלד ענפים.

2. מיומנויות הבניה של הנשים-מתקנים וכלים.

3. שיטות טיוח,גימור ועיטור.

כתובת: מעינות-סטף,הרי ירושלים

דרך התנ"ך אל הטבע – צימרים, חווה אורגנית, סיורים מודרכים ומסעדה

כפר תנ"כי אקולוגי בו חוזרים אל העבר בעזרתם של כל החושים, עשייה, למידה פעילה והרכבת ארוחות. הפעילויות מתבצעות כל העונות: מסיק בסתיו, גורן בקיץ ועוד. המקום פתוח לסדנאות וללינה בחאן ובמאהל. בכפר האקולוגי ממחזרים אוכל ומאכילים בשאריות את בעלי החיים, הכל בנוי מחומרים ממוחזרים המשמשים גם לסדנאות היצירה. ועיקר העניין - שומרים על הסביבה ומשחזרים מלאכות עתיקות

כתובת: מצפה מכמנים – גליל מערבי                                          

הר יללת התנים  חווה אורגנית, עבודות יד, בעלי חיים, אומנות ועבודות יד

חוות הר יללת התנים השוכנת על מדרונות הר שוקף אשר במרומי הכרמל היא חווה המתמחה בתיירות אקולוגית. החווה מוקפת יער עשיר וחלקות קטנות ומעובדות של צמחי תבלין וצמחי מרפא. במקום בריכות אבן טבעית מלאות מים צלולים, לרחצה, ערסלים, פינות ישיבה וסוכות עטורות מטפסים. בחווה יש אוהל מרווח לאירוח, טאבון בוץ המשמש לבישול ואפייה, בשעות הערב נדלקת התאורה הסולרית ומנורות שמן. בחווה קיימת פינת חי וגן ירק אורגני המספקים את הצרכים הבסיסיים לקיום החווה. כתובת: יערות הכרמל                                            

חווה ואדם - חווה אורגנית, פעילויות חקלאיות, אומנות ופעילות הוליסטית

"חווה ואדם" הינה מרכז חינוכי-אקולוגי המשלב חינוך למודעות אישית, חברתית וסביבתית. החווה מייצגת חיבור של חדש וישן, עבודות אדמה ומלאכות מסורתיות לצד טכנולוגיות מתקדמות. החווה מציגה הלכה למעשה אורח חיים מקיים המאפשר חיים בריאים ומלאים תוך שמירה על עולמנו. אנו יוצרים פרויקטים קהילתיים, קורסים, סדנאות, שימור גבעות, קייטנות ואירועים מיוחדים עבור קהילת מודיעין והסביבה. כמו כן, ימי פעילות לבתי ספר, חברות, מתנ"סים, תנועות נוער, גמלאים ועוד.

כתובת:  מודיעין  – שפלת יהודה                         לפרטים על ימי פעילות

חוות עיזים הר הרוח – חוות עזים, מסעדת גבינות וסדנאות בטבע

חוות עיזים "הר הרוח" הינה פרוייקט אקולוגי, שבסיסו הוא עדר העיזים היוצא למרעה ביער קק"ל 365 ימים בשנה. אנו ממשיכים מסורת עתיקת יומין של חקלאות , ומפיקים חלב משובח. מחלב העיזים שלנו אנו מייצרים גבינות איכות טריות  ובשלות- רכות וחצי קשות. כמו כן אנו מייצרים גם יוגורט ולבנה. הגבינות מיוצרות בשיטה מסורתית –מחלב גולמי. הגבינות מושפעות מטעמי המרעה, ומריחות החורש הטבעי, שממנו ניזונות העיזים בתנאי  מזג האוויר הייחודי של הרי ירושלים.

כתובת: נטף - מורדות הר הרוח – הרי ירושלים

מוזיאון הזכוכית בערד – סיורים מודרכים ועבודות יד

המוזיאון היחיד בארץ לאמנות הזכוכית. במתחם של 1600 מ"ר מציגים יותר מ 20 אמני זכוכית ובאולם המרכזי מציג אמן הבית גדעון פרידמן היוצר בזכוכית ממוחזרת. כל מבקר צופה בסרט קצר על האמן והאמנות ומקבל הדרכה מלאה במוזיאון.
כתובת: סדן 11,
ערד – מדבר יהודה וים המלח

מראה במידבר מוזיאון אומנים וסדנאות יצירה

מראה במדבר מתמחה באמנות אדמה וחרס. במקום תצוגה של מיצבים המשלבים פיסול קרמי ואדמה. מתקיימים מפגשים וסדנאות בנושאי פיסול

כתובת: אזור התעשייה ערד

רקמת מדבר - סיורים מודרכים, אומנות ועבודות יד

ינשות העמותה מייצרות עבודות רקמה מסורתיות בעזרת כישורים מסורתיים וחומרים עמידים. יש לנו מרכז מבקרים לשימור האמנות ואוהל מבקרים ליחידים ולקבוצות. אנו מפעילות ספרייה ניידת בכפרים וגן ילדים לנשים בדואיות עובדות. אנו משתמשות בספקים מקומיים ובחומרי גלם מקומיים ומעסיקות נשים בנות המקום. פעילותנו מתוך בית המשתלב בסביבתו, עליה אנו מקפידות שתישאר נקייה. אנו שומרות על רמת רעש נמוכה ולא פועלות בערב על מנת להשתמש בפחות חשמל. אנו מייצרות שיתופי פעולה עם עסקים וארגונים מקומיים על מנת לשמר הכנסה באזור ועל מנת להפחית זיהום אויר ע"י שימוש ברכבים.

כתובת: לקיה – מרכז הנגב

לוטן מרכז לאקולוגיה יצירתית חדרי אירוח, סיורים מודרכים ופעילות יצירתית

המרכז של לוטן מספק תוכנית חווייתית רב נושאית, המספקת לך את האפשרות להיחשף להיבטים אקולוגיים, החל מחקלאות אורגנית, שמירת טבע, אומנות מחזור, ובנייה ירוקה.

 

כתובת: קיבוץ לוטן - ערבה

ימי מדבר - אירוח מדברי חוויתי צימרים, סדנאות יצירה וסיורים מודרכים

באזור מבודד ושקט, בקתות קש ואדמה, ארוחות מסביב למדורה, טיולים במדבר וסדנאות עבודה באדמה. במקום אפשר ללמוד על דרך הבנייה בבאלות קש ואדמה, והשימוש במערכות אקולוגיות.

כתובת: מושב צוקים - ערבה

יש מאין- חוה אקולוגית-חקלאית-חינוכית

מכיוון שאנחנו חוות פרמקלצ'ר כל היבט בסגנון החיים שלנו הוא אקולוגיה הלכה למעשה: מיחזור, קומפוסט, שימוש חוזר,סחר חליפין, מים אפורים, גינון אורגני ובניה אקולוגית נלמדים בסדנאות והקורסים ומודגמים בחווה במהלך הסיורים בה. אנו מעודדים שיתוף פעולה ומארחים אצלנו לסדנאות והרצאות את מיטב המורים בתחום הקיימות והאקולוגיה בארץ.

כתובת: מושב נהלל – עמק יזרעאל

ארוחה ירוקה – ארוחה אורגנית, פעילות חקלאית ועבודות יד

ארוחה ירוקה נולדה מתוך אהבה למקום, לעבודה, לירקות, מתוך השמחה שבהכנת הארוחות הביתיות, המשפחתיות, ורצון לפתוח את ביתנו, להתחלק ולשתף אתכם בכל זה.המסעדה ממוקמת במרפסת ביתנו, הירקות והתבלינים האורגניים באים מהשטחים של קהילת הגמילה לנוער במלכישוע. התפריט צמחוני, כולל דגים, כשבמרכזו הירקות הנקטפים סמוך להכנת הארוחות: טריים, נפלאים ואורגנים. כל עונה והירקות שלה ואנו משתדלים לתת להם בעדינות את הכבוד המגיע להם.               פרטים נוספים...

כתובת: מלכישוע עמק יזרעאל

כנרת אהובתי – צימרים, פעילות הוליסטית וסיורים מודרכים

בישוב לבנים המשקיף על הכנרת תמצאו בקתות ארוח המשלבות לינה ופעילות הוליסטית ויצירתית. 2 בקתות מפנקות הפונות לנוף הכנרת ורמת הגולן. הבקתות מכילות ג'קוזי, מטבחון ובוסתן עם מרפסת עץ הפונה לנוף. יעל מטפלת הוליסטית המתמחה ברפלקסולוגיה וליווי רוחני. לאורחי המקום יש אפשרות ליהנות מטיפולים ולצייר, להתנועע וליצור בסטודיו של יעל. חנן הוא מדריך טיולים ואורחי המקום מוזמנים להתייעץ איתו אודות מסלולי הליכה באזור וליהנות משרותיו.

כתובת: יישוב לבנים הכנרת

רום 1125 – צימרים וגלריה

שתי בקתות נופש יוקרתיות הממוקמות בפסגת ההר ומשקיפות לנוף עוצר נשימה.אירוח ייחודי ומפנק המצליח לקיים את עקרונות השמירה על הסביבה. סטודיו-גלריה של האומן הצייר-דיאגו גולדפרב המתמקד בנופי הגולן. בסטודיו-גלריה ניתן לצפות באומן בעת עבודתו, לרכוש מעבודותיו, או להתנסות בסדנת ציור שמן על בד.

כתובת: נמרוד – רמת הגולן