עברית

English

הרשמה לפורטל

צור קשר

המרכז לתיירות אקולוגית

עמוד הבית

אודות

קריטריונים

המדריך לתיירן האקולוגי

שותפים ותומכים

פרסם באתר

 

פעילויות חקלאיות פארקים ואתרי תרבות פעילויות לינה אוכל

פעילויות חקלאיות

ירוק עז -פעילות חקלאית, חוות גבינות ואתר קמפינג

הינו דיר עיזים תיירותי ומחלבת בוטיק. כלל שטח המשק מתוכנן על פי עקרונות הפרמקלצ'ר. המים של המכון חליבה והמחלבה ממוחזרים על ידי אגן ירוק להשקיית בוסתן וגינת ירק. במקום קומפוסט, שירותי קומפוסט, פינת מיחזור ועוד. מוצרי החלב מאוכסנים בזכוכית העוברת שימוש חוזר. תוצרת מקומית של תושבי האזור מוצעת למכירה. במקום שירותי קמפינג, כולל מטבח משותף, שירותים ומקלחת, מרכז מבקרים וחאן גלילי הבנוי באדמה ואבן מקומית.

כתובת: אילניה - גליל תחתון

יש מאין- חוה אקולוגית-חקלאית-חינוכית

מכיוון שאנחנו חוות פרמקלצ'ר כל היבט בסגנון החיים שלנו הוא אקולוגיה הלכה למעשה: מיחזור, קומפוסט, שימוש חוזר,סחר חליפין, מים אפורים, גינון אורגני ובניה אקולוגית נלמדים בסדנאות והקורסים ומודגמים בחווה במהלך הסיורים בה. אנו מעודדים שיתוף פעולה ומארחים אצלנו לסדנאות והרצאות את מיטב המורים בתחום הקיימות והאקולוגיה בארץ.

כתובת: מושב נהלל – עמק יזרעאל

דרך התנ"ך אל הטבע – חווה אורגנית, סיורים מודרכים, לינה בחאן ומסעדה

כפר תנ"כי אקולוגי בו חוזרים אל העבר בעזרתם של כל החושים, עשייה, למידה פעילה והרכבת ארוחות. הפעילויות מתבצעות כל העונות: מסיק בסתיו, גורן בקיץ ועוד. המקום פתוח לסדנאות וללינה בחאן ובמאהל. בכפר האקולוגי ממחזרים אוכל ומאכילים בשאריות את בעלי החיים, הכל בנוי מחומרים ממוחזרים המשמשים גם לסדנאות היצירה. ועיקר העניין - שומרים על הסביבה ומשחזרים מלאכות עתיקות

כתובת: מצפה מכמנים – גליל מערבי                                          

הר יללת התנים  חווה אורגנית, עבודות יד, בעלי חיים, אומנות ועבודות יד

חוות הר יללת התנים השוכנת על מדרונות הר שוקף אשר במרומי הכרמל היא חווה המתמחה בתיירות אקולוגית. החווה מוקפת יער עשיר וחלקות קטנות ומעובדות של צמחי תבלין וצמחי מרפא. במקום בריכות אבן טבעית מלאות מים צלולים, לרחצה, ערסלים, פינות ישיבה וסוכות עטורות מטפסים. בחווה יש אוהל מרווח לאירוח, טאבון בוץ המשמש לבישול ואפייה, בשעות הערב נדלקת התאורה הסולרית ומנורות שמן. בחווה קיימת פינת חי וגן ירק אורגני המספקים את הצרכים הבסיסיים לקיום החווה.

כתובת: יערות הכרמל

לוטן מרכז לאקולוגיה יצירתית חוויה חקלאית לימודית

המרכז של לוטן מספק תוכנית חווייתית רב נושאית, המספקת לך את האפשרות להיחשף להיבטים אקולוגיים, החל מחקלאות אורגנית, שמירת טבע, אומנות מחזור, ובנייה ירוקה.

 

כתובת: קיבוץ לוטן - ערבה

חוות הנופש ורד הגליל –לינה, סיורים מודרכים ופעילויות

חוות ורד הגליל - אירוח בבתי נופש מעץ ובזלת מקומית, רכיבה על סוסים בשבילי ההרים ומסעדה כפרית, אופני הרים לטיול עצמאי וספא "קרוב לטבע". בחווה בוסתן פירות הדר וזיתים

כתובת: ראש פינה – גליל עליון

ביו-תור קיבוץ שדה אליהו – חווה אקולוגית וסיורים מודרכים

כמה פעמים שמעתם את הסיסמה חקלאות אורגנית ולא ידעתם בדיוק מה זה אומר או איך עושים את זה? הדברה טבעית? הדברה ביולוגית? מה הקשר בין התנשמת לירקות אורגניים? איך קשורים החמורים לחקלאות אורגנית? האם צריך לפחד מחרקים טורפים? איך זבובים מעוקרים תורמים לאיכות הסביבה, ומה זה בכלל דבורת בומבוס?
סיור אחד בביו-תור שדה אליהו תדעו הכל ואף יותר מזה!!! את הטיול שלכם בצפון, בעמק המעיינות, מתחילים בביו-תור שדה אליהו!!!

כתובת: קיבוץ שדה אליהו עמק בית שאן

ארץ הגליל - לינה אצל משפחות מארחות, טיולים וסדנאות אקולוגיות

אנו מציעים טיולים אקולוגיים בגליל (גם לצליינים), ברגל, על אופניים או על סוסים, כולל אפשרות ללינה בבתי משפחות מארחות ומגוון פעילויות וסדנאות אקולוגיות, כמו הקמת גינה אורגנית ובנייה בבוץ.

 

כתובת: כפר קיש - גליל תחתון

טיול סובב עברון – סיורים מודרכים, חווה חקלאית ופעילות הוליסטית

קיבוץ עברון שוכן בגליל המערבי, סמוך לנהריה. בסיור תוכלו לראות את טורבינת החשמל הירוקה של הקיבוץ, הקולט פסולת מכל הגליל וחיפה ומייצר חשמל מגז מתאן. כמו כן תוכלו לסייר בגן הבוטני ובגן הקקטוסים, ללמוד על ראשית ההתיישבות הקיבוצית בגליל ועל חסכון במים. קיבוץ עברון מקדיש תשומת לב מרובה לאיכות הסביבה ומדי שנה זוכה בפרס "קריה יפה לישראל" של ה"מועצה לישראל יפה". הפרס מוענק בזכות ניקיון, איכות ויופי.

כתובת: קיבוץ עברון גליל מערבי                                          

ברכת השמש חווה אקולוגית, לינה, סדנאות ועוד

חוה אקולוגית אורגנית הנבנית על פי עקרונות הפרמקלצ'ר

הסיורים במקום מלמדים ועוברים דרך גן ירק ותבלינים שופע, כרם זיתים וגפנים, בוסתן פירות ויער מקומי. כמו כן אירוח קרוב לאדמה, בישול במדורה ולינת קמפינג. אפשרות לטיפולים אלטרנטיביים.במקום חנות לתוצרת אורגנית ומוצרים אקולוגיים.

כתובת: כפר קיש גליל תחתון                        

משק קוטין - פעילות חקלאית

בוסתן אקולוגי, יקב שיכרים (יין פירות), קונפיטורות, זיתים כבושים ושמן זית בשיטות טבעיות וללא כימיקלים. גידול וייצור מוצרי פירות ללא כימיקלים ובשיטות טבעיות. סיורים, הסברים, הדגמות וטעימות, סדנאות מסיק חווייתי וכבישת זיתים וכן סדנאות לייצור שיכר (יין פירת) ביתי. אנו נמנעים משימוש בכימיקלים באופן מוחלט, מפגישים אנשים עם שיטת הבוסתנאות האקולוגית, מלמדים שאפשר לגדל פרי גם בלי ריסוסים ויוצרים מפגש בלתי אמצעי עם ענף הזית בסדנאות של מסיק חוויתי וכבישת זיתים. בבוסתן גדלים כ-35 מיני פירות בהם גם פירות אקזוטיים לא מוכרים לציבור הרחב.

כתובת: מושב שדמות דבורה – גליל תחתון

ארוחה ירוקה – ארוחה אורגאנית, פעילות חקלאית ועבודות יד

ארוחה ירוקה נולדה מתוך אהבה למקום, לעבודה, לירקות, מתוך השמחה שבהכנת הארוחות הביתיות, המשפחתיות, ורצון לפתוח את ביתנו, להתחלק ולשתף אתכם בכל זה.המסעדה ממוקמת במרפסת ביתנו, הירקות והתבלינים האורגניים באים מהשטחים של קהילת הגמילה לנוער במלכישוע. התפריט צמחוני, כולל דגים, כשבמרכזו הירקות הנקטפים סמוך להכנת הארוחות: טריים, נפלאים ואורגנים. כל עונה והירקות שלה ואנו משתדלים לתת להם בעדינות את הכבוד המגיע להם.               פרטים נוספים...

כתובת: מלכישוע עמק יזרעאל

משק יין הנס שטרנבך חווה אורגנית, מסעדה ובית בד

משק יין הנס שטרנבך מציע סיורי יין וסעודת אוכל ביתי. מידי יום שישי ושבת פתוח הבית לארוחות בוקר, צהריים וערב, המלוות בטעימת יינות המשק ומגוון המעדנים שמוכנים במקום: בשרים קרים, כבושים ומעושנים, ריבות תאנים, חצילים, דלעת, עגבניות שרי ועוד. הארוחות מתקיימות בסוכת גפנים גדולה, הבנויה לצד היקב, כשלצידה גינת ירק ועשבי תבלין עשירה. מתוצרת הגינה נהנים דיירי הבית וכל הבא לבקר ולסעוד. הבית והכרם מתנהלים תוך התחשבות בסביבה: חסכון במים ובאנרגיה , גינון אורגני והדברה מבוקרת בכרם תוך ייטוב הקרקע, הסבר על ערכי הטבע והנוף הסובבים והצעות למסלולים

כתובת: גבעת ישעיהו  – שפלת יהודה

חוות עיזים הר הרוח – חוות עזים, מסעדת גבינות וסדנאות בטבע

חוות עיזים "הר הרוח" הינה פרויקט אקולוגי, שבסיסו הוא עדר העיזים היוצא למרעה ביער קק"ל 365 ימים בשנה. אנו ממשיכים מסורת עתיקת יומין של חקלאות , ומפיקים חלב משובח. מחלב העיזים שלנו אנו מייצרים גבינות איכות טריות  ובשלות- רכות וחצי קשות. כמו כן אנו מייצרים גם יוגורט ולבנה. הגבינות מיוצרות בשיטה מסורתית –מחלב גולמי. הגבינות מושפעות מטעמי המרעה, ומריחות החורש הטבעי, שממנו ניזונות העיזים בתנאי  מזג האוויר הייחודי של הרי ירושלים.

כתובת: נטף - מורדות הר הרוח – הרי ירושלים

נקודה ירוקה- גן אקולוגי ואירוח כפרי

פרוייקט ייחודי בארץ ובעולם למחקר ופיתוח שיטות לחסכון במים ובדיקה ואיקלום של צמחים "חסכנים". באתר מס' אטרקציות ייחודיות לגן , שהוא חלק בלתי נפרד מהקיבוץ. ובתוך כל היופי הזה פורח לו האירוח הכפרי הטובל בירוק של הגן.

כתובת: קיבוץ ניר עוז – הנגב המערבי

חוות נחל בוקר – ולינה, מסעדה וחווה חקלאית

חוות נחל בוקר נוסדה בתחילת 1999 ע"י משה והילדה זהר, כחלק מפרויקט ייחודי באזור הנגב. החווה מספקת לינה, הסעדה, פעילויות חקלאיות ורכיבה על סוסים..

כתובת: שדה בוקר – רמת נגב

 

חוות מתנת מדבר – חווה חקלאית לגידול צמחים, סיורים ואירוח מדברי

חווה חקלאית תיירותית-אקולוגית, לגידול צמחי תבלין ומרפא (כרכום להפקת זעפרן ולבנדר לשמן). בחווה מסעדה צמחונית, בקתות אירוח מיוחדות, לינה באוהל וסיורים מודרכים

כתובת: חלוצה רמת נגב