עברית

English

הרשמה לפורטל

צור קשר

המרכז לתיירות אקולוגית

עמוד הבית

אודות

קריטריונים

יועצים

תיירות אקולוגית בעולם

שותפים עסקיים

פרסם באתר

סיורים מודרכים פארקים ואתרי תרבות פעילויות לינה אוכל

סיורים מודרכים

דרך התנ"ך אל הטבע – צימרים, חווה אורגנית, סיורים מודרכים ומסעדה

כפר תנ"כי אקולוגי בו חוזרים אל העבר בעזרתם של כל החושים, עשייה, למידה פעילה והרכבת ארוחות. הפעילויות מתבצעות כל העונות: מסיק בסתיו, גורן בקיץ ועוד. המקום פתוח לסדנאות וללינה בחאן ובמאהל. בכפר האקולוגי ממחזרים אוכל ומאכילים בשאריות את בעלי החיים, הכל בנוי מחומרים ממוחזרים המשמשים גם לסדנאות היצירה. ועיקר העניין - שומרים על הסביבה ומשחזרים מלאכות עתיקות

כתובת: מצפה מכמנים – גליל מערבי                                          

ניחוח טבע י.ש. בע"מ – מכירת מוצרים טבעיים וסיורים מודרכים

מפעל ליצור סבונים וקוסמטיקה טבעית ואורגנית. בחנות המפעל נותנים הסברים לגבי יצור טבעי ,חמרי גלם, הבדל מהתעשייה הסינטטית וכיצד לקרוא תווית מוצר.המפעל מעסיק עובדים מקומיים ובנוי באופן נעים ומעודד יצירתיות. בחצר המפעל גינה ניסיונית בשיטת פרמקלצ'ר.

כתובת: מצפה רמון רמת נגב

הגן הסולארי - סיורים מודרכים ופעילויות חינוך חווייתיות

הגן הסולארי מציע התנסות בלתי אמצעית בנושאים הקשורים לקיימות והגנה על הסביבה, בדגש על אנרגיה, מים, בניה ירוקה ומחזור. המרכז מקיים סיורים חווייתיים לקבוצות בשילוב מיצגי הדגמה, הפעלת הגן הסולארי הנייד ברחבי הארץ, חוגים בנושאי אקולוגיה ואיכות הסביבה, ימי עיון, סדנאות והפעלות חינוכיות למוסדות חינוך וארגונים.

כתובת: בנימינה - אזור הכרמל

איה נטורל בע"מ – מפעל תמרוקים, מרכז מבקרים וסיורים מודרכים

איה נטורל בית ג'אן מזמינה אתכם לביקור מהנה במפעל תמרוקים טבעיים, קטן וייחודי המשלב מסורת רבת שנים עם ידע עדכני, ולהתארח על פי מיטב האירוח הדרוזי עם כוס קפה ו/או תה צמחים וכיבוד מסורתי קל.  במרכז המבקרים אנו מקפידים על סביבת עבודה ידידותית לסביבה ותורמת לקהילה. המרכז תוכנן בקפידה תוך התחשבות בסביבה, הן מבחינת בנייה והן מבחינת תאורה.

כתובת: בית ג'אן גליל מערבי                       פרטים נוספים...                 

אקו כיף לוטן - מרכז לאקולוגיה יצירתית - סיורים מודרכים ופעילות יצירתית

קורסים, סדנאות, סיורים וסמינרים אקולוגיים בנושאים: בניה באדמה ותכנון בניה אקולוגית, טיולי טבע מודרכים, אומנות אקולוגית, גינון אורגני, אנרגיה חלופית ומחזור מים.  בסמוך למרכז, שמורת ציפורים המקיימת סיורים לצפרים מקצועיים וחובבים, בתיאום מראש, בסתיו ובאביב.

כתובת: קיבוץ לוטן - ערבה

ארץ הגליל - לינה אצל משפחות מארחות, טיולים וסדנאות אקולוגיות

אנו מציעים טיולים אקולוגיים בגליל (גם לצליינים), ברגל, על אופניים או על סוסים, כולל אפשרות ללינה בבתי משפחות מארחות ומגוון פעילויות וסדנאות אקולוגיות, כמו הקמת גינה אורגנית ובנייה בבוץ.

כתובת: כפר קיש - גליל תחתון

כרם שפע  פעילות הוליסטית, אתר קמפינג וסיורים מודרכים

מרכז לתובנה אקולוגית נתיב קסום וייחודי אל הטבע. כרם שפע הינו מקום בטבע הממוקם במורדות הכרמל מצפון למושבה זיכרון יעקב בואך כרם מהר"ל. במקום סוכה טבעית, עצי אלון עתיקים, פינות קסומות, בוסתן, בריכה טבעית, גת עתיקה, שירותים אקולוגים, מקלחות בסבך העצים, מטבח שדה, כרם זיתים אורגאניות, מתחם לפיתוח צוותי בדרך ייחודית ועוד...

כתובת: כרם מהר"ל  הר הכרמל                                            

יש מאין- חוה אקולוגית-חקלאית-חינוכית

מכיוון שאנחנו חוות פרמקלצ'ר כל היבט בסגנון החיים שלנו הוא אקולוגיה הלכה למעשה: מיחזור, קומפוסט, שימוש חוזר,סחר חליפין, מים אפורים, גינון אורגני ובניה אקולוגית נלמדים בסדנאות והקורסים ומודגמים בחווה במהלך הסיורים בה. אנו מעודדים שיתוף פעולה ומארחים אצלנו לסדנאות והרצאות את מיטב המורים בתחום הקיימות והאקולוגיה בארץ.

כתובת: מושב נהלל – עמק יזרעאל

ביו-תור קיבוץ שדה אליהו חווה אקולוגית וסיורים מודרכים

כמה פעמים שמעתם את הסיסמה חקלאות אורגנית ולא ידעתם בדיוק מה זה אומר או איך עושים את זה? הדברה טבעית? הדברה ביולוגית? מה הקשר בין התנשמת לירקות אורגניים? איך קשורים החמורים לחקלאות אורגנית? האם צריך לפחד מחרקים טורפים? איך זבובים מעוקרים תורמים לאיכות הסביבה, ומה זה בכלל דבורת בומבוס?
סיור אחד בביו-תור שדה אליהו תדעו הכל ואף יותר מזה!!! את הטיול שלכם בצפון, בעמק המעיינות, מתחילים בביו-תור שדה אליהו!!!

כתובת: קיבוץ שדה אליהו עמק בית שאן

חווה ואדם - חווה אורגנית, פעילויות חקלאיות, אומנות ופעילות הוליסטית

"חווה ואדם" הינה מרכז חינוכי-אקולוגי המשלב חינוך למודעות אישית, חברתית וסביבתית. החווה מייצגת חיבור של חדש וישן, עבודות אדמה ומלאכות מסורתיות לצד טכנולוגיות מתקדמות. החווה מציגה הלכה למעשה אורח חיים מקיים המאפשר חיים בריאים ומלאים תוך שמירה על עולמנו. אנו יוצרים פרויקטים קהילתיים, קורסים, סדנאות, שימור גבעות, קייטנות ואירועים מיוחדים עבור קהילת מודיעין והסביבה. כמו כן, ימי פעילות לבתי ספר, חברות, מתנ"סים, תנועות נוער, גמלאים ועוד.

כתובת:  מודיעין  – שפלת יהודה                         לפרטים על ימי פעילות

הר יללת התנים  חווה אורגנית, עבודות יד, בעלי חיים, אומנות ועבודות יד

חוות הר יללת התנים השוכנת על מדרונות הר שוקף אשר במרומי הכרמל היא חווה המתמחה בתיירות אקולוגית. החווה מוקפת יער עשיר וחלקות קטנות ומעובדות של צמחי תבלין וצמחי מרפא. במקום בריכות אבן טבעית מלאות מים צלולים, לרחצה, ערסלים, פינות ישיבה וסוכות עטורות מטפסים. בחווה יש אוהל מרווח לאירוח, טאבון בוץ המשמש לבישול ואפייה, בשעות הערב נדלקת התאורה הסולרית ומנורות שמן. בחווה קיימת פינת חי וגן ירק אורגני המספקים את הצרכים הבסיסיים לקיום החווה.

כתובת: יערות הכרמל    

כיפת השמיים - אירוח במבנה דום, סדנאות הוליסטיות ובית קפה

כיפת השמיים היא מתחם אקולוגי, הנושק לשמורת אלוני בית קשת, שבו כיפה גדולה (דום), שמתאימה לאירוח מטיילים, לסדנאות ולאירועים, וכן מטבח מאובזר, שירותי קומפוסט ומקלחת, תחת כיפת השמיים. אנחנו דוגלות באורח חיים טבעי ואקולוגי: מיחזור פסולת אנושית, שימוש במי המטבח והמקלחת להשקיית ערוגות ירק ועצי פרי, תכנון סביבתי חסכוני במשאבים ושימוש בחומרים ממוחזרים. המתחם לא מחובר למערכת הביוב, יש בו צריכה מזערית של חשמל (תאורה בלבד), והוא לא מייצר פסולת.

כתובת: קיבוץ בית קשת - גליל תחתון

חוות מתנת מדבר – חווה חקלאית לגידול צמחים, סיורים ואירוח מדברי

חווה חקלאית תיירותית-אקולוגית, לגידול צמחי תבלין ומרפא (כרכום להפקת זעפרן ולבנדר לשמן). בחווה מסעדה צמחונית, בקתות אירוח מיוחדות, לינה באוהל וסיורים מודרכים

כתובת: חלוצה רמת נגב

צימרבוס – אירוח מדברי סיורים מודרכים וחוות גבינות

הצימרבוס הם סדרה של שלושה אוטובוסים שונים אשר צופו בבוץ מבחוץ וקיבלו טיפול קוסמטי אישי מבפנים. משהו כזה עוד לא נראה בנוף הישראלי, זוהי עבודת אומנות מחזורית ממדרגה ראשונה. אחד מהאוטובוסים הוא דו מפרקי (כפול) אשר הפך לצימר מדהים עם אמבטיה עגולה, מטבח מאובזר, 2 חדרי שינה ועוד... בצימרים הושארה הנישה של הנהג כחדר משחקים לילדים המשפחה מפיקה מוצרי ביצים וחלב אורגניים מהעיזים והתרנגולות שברשותם, כמו גם אופים לחם ביתי.  

כתובת: מצפה עזוז רמת נגב

רקמת מדבר - סיורים מודרכים, אומנות ועבודות יד

ינשות העמותה מייצרות עבודות רקמה מסורתיות בעזרת כישורים מסורתיים וחומרים עמידים. יש לנו מרכז מבקרים לשימור האמנות ואוהל מבקרים ליחידים ולקבוצות. אנו מפעילות ספרייה ניידת בכפרים וגן ילדים לנשים בדואיות עובדות. אנו משתמשות בספקים מקומיים ובחומרי גלם מקומיים ומעסיקות נשים בנות המקום. פעילותנו מתוך בית המשתלב בסביבתו, עליה אנו מקפידות שתישאר נקייה. אנו שומרות על רמת רעש נמוכה ולא פועלות בערב על מנת להשתמש בפחות חשמל. אנו מייצרות שיתופי פעולה עם עסקים וארגונים מקומיים על מנת לשמר הכנסה באיזור ועל מנת להפחית זיהום אויר ע"י שימוש ברכבים.

כתובת: לקיה – מרכז הנגב

נקודה ירוקה- גן אקולוגי ואירוח כפרי

פרוייקט ייחודי בארץ ובעולם למחקר ופיתוח שיטות לחסכון במים ובדיקה ואיקלום של צמחים "חסכנים". באתר מס' אטרקציות ייחודיות לגן , שהוא חלק בלתי נפרד מהקיבוץ. ובתוך כל היופי הזה פורח לו האירוח הכפרי הטובל בירוק של הגן.

כתובת: קיבוץ ניר עוז – הנגב המערבי

שבילים במדבר  -לינה סיורים מודרכים ופעילות לקבוצות

קומפלקס תיירותי המורכב משני אתרים המציעים לינה ואירוח מדברי אותנטי. באתרים ניתן דגש הוא על בנייה משתלבת וחיבור עם הסביבה והמדבר. בנוסף ללינה בחדרים ובסוכות אנו מציעים מגוון רחב של טיולים והדרכות, סדנאות לגוף ולנפש ודגש על שמירת הטבע והכרתו.

כתובת: מושב חצבה - ערבה

משק קוטין - פעילות חקלאית אקולוגית

בוסתן אקולוגי, יקב שיכרים (יין פירות), קונפיטורות, זיתים כבושים ושמן זית בשיטות טבעיות וללא כימיקלים. גידול וייצור מוצרי פירות ללא כימיקלים ובשיטות טבעיות. סיורים, הסברים, הדגמות וטעימות, סדנאות מסיק חווייתי וכבישת זיתים וכן סדנאות לייצור שיכר (יין פירת) ביתי. אנו נמנעים משימוש בכימיקלים באופן מוחלט, מפגישים אנשים עם שיטת הבוסתנאות האקולוגית, מלמדים שאפשר לגדל פרי גם בלי ריסוסים ויוצרים מפגש בלתי אמצעי עם ענף הזית בסדנאות של מסיק חוויתי וכבישת זיתים. בבוסתן גדלים כ-35 מיני פירות בהם גם פירות אקזוטיים לא מוכרים לציבור הרחב.

כתובת: מושב שדמות דבורה – גליל תחתון

פירות ואירוח נוריאל - צימרים, סיורים מודרכים ופעילות חקלאית

אירוח כפרי בצימרים במושב שאר ישוב, מול נוף הררי ובתוך מטע שזיף ואפרסק.

החקלאות שלנו משלבת הדברה ביולוגית להפחתת הנזק לסביבה ולאדם ועומדת בתקני ISO. באירוח אנו מקפידים לצמצם את ייצור הפסולת, להפריד את מה שיש ולייצר קומפוסט בייתי שמשמש לטיוב אדמת החצר. חימום מים סולרי בתגבור גז, וגופי תאורה חוסכי אנרגיה. אנו מנחים טיולים לאורחינו בדגש הקיום הטבעי באזור וחשיבות השמירה על איכות הסביבה.

כתובת: מושב שאר יישוב – גליל עליון

ריש לקיש סיורים מודרכים בבית הבד

בית הבד שלנו הוא בית בד מודרני מתוצרת בתוספת אבני ריחיים. המערכת שלנו olio mio היא מערכת קטנה ( 500 ק"ג לשעה) דבר המאפשר לנו שליטה מלאה ופיקוח הדוק על איכות השמן.

כתובת: מושב ציפורי – גליל תחתון

מוזיאון הזכוכית בערד – סיורים מודרכים ועבודות יד

המוזיאון היחיד בארץ לאמנות הזכוכית. במתחם של 1600 מ"ר מציגים יותר מ 20 אמני זכוכית ובאולם המרכזי מציג אמן הבית גדעון פרידמן היוצר בזכוכית ממוחזרת. כל מבקר צופה בסרט קצר על האמן והאמנות ומקבל הדרכה מלאה במוזיאון.
 

כתובת: סדן 11, ערד – מדבר יהודה וים המלח

טיול סובב עברון – סיורים מודרכים, חווה חקלאית ופעילות הוליסטית

קיבוץ עברון שוכן בגליל המערבי, סמוך לנהריה. בסיור תוכלו לראות את טורבינת החשמל הירוקה של הקיבוץ, הקולט פסולת מכל הגליל וחיפה ומייצר חשמל מגז מתאן. כמו כן תוכלו לסייר בגן הבוטני ובגן הקקטוסים, ללמוד על ראשית ההתיישבות הקיבוצית בגליל ועל חסכון במים. קיבוץ עברון מקדיש תשומת לב מרובה לאיכות הסביבה ומדי שנה זוכה בפרס "קריה יפה לישראל" של ה"מועצה לישראל יפה". הפרס מוענק בזכות ניקיון, איכות ויופי.

כתובת: קיבוץ עברון גליל מערבי                                          

בוסתן השלום סיורים מודרכים ברחבי הארץ

במגוון סיורים ברחבי הנגב, פרי בוסתן לשלום המקדמים את מה שאנו מאמינים בו: אדם ואדמה. סיורי בוסתן חושפים ישראלים, פלסטיניים ותיירים מחו"ל ל"שממה", מנקודת המבט של התושבים ורשויות הממשלה. במסגרת הסיורים נוצרת היכרות עם פעילים לאיכות הסביבה, סטודנטים, מחנכים, רשויות ממשלתיות וארגונים מקומיים ועל ידי כך לומדים את השפעת הפיתוח על הנגב ותושביו

כתובת: מרחב הנגב