עברית

English

הרשמה לפורטל

צור קשר

המרכז לתיירות אקולוגית

עמוד הבית

אודות

קריטריונים

יועצים

תיירות אקולוגית בעולם

שותפים עסקיים

פרסם באתר

פארקים ואתרי תרבות פעילויות לינה אוכל

פארקים לאומיים

גן לאומי מבצר נמרוד (קלעת נמרוד)  - רמת הגולן

קן נשרים ותצפית נוף מדהימה

גן לאומי מבצר נמרוד הוא אתר מרשים השוכן במדרונות החרמון, מעל למעיין בניאס. מכל פינה במבצר נראים גיאיות מיוערים ונופים נפלאים.

גן לאומי חורשת טל - גליל עליון

בילוי טבעי באווירה קסומה

גן לאומי חורשת טל, בצפון עמק החולה, הוא אתר מטופח לבילוי ולשהייה של יום או של ימים אחדים. מדשאות ואתר הקמפינג, הכולל בונגלוס וחדרי אירוח, משתרעים על פני 250 דונם מתוך 700 הדונם של הגן הלאומי.

גן לאומי תל חצור- גליל עליון

בירת הגליל הכנענית

תל חצור שוכן בצד כביש ראש פינה - מטולה, מול קיבוץ איילת השחר. העיר שגשגה בתקופה הכנענית התיכונה ובתקופה הישראלית  ויצרה את המכלול המבוצר הגדול ביותר בארץ ישראל בתקופה זו.

גן לאומי חוף אכזיב -גליל מערבי

חוויה ים תיכונית

גן לאומי אכזיב, השוכן כחמישה קילומטרים מצפון לנהרייה, משלב חוף ים סלעי ומפורץ, לגונות ובריכות ים טבעיות ומלאכותיות - האחת עמוקה והשנייה רדודה ומתאימה לילדים, שרידי יישוב קדום וכרי דשא גדולים.

גן לאומי מבצר יחיעם - גליל מערבי

צלבנים, עות'מנים ומתיישבים עבריים במבצר אחד

מבצר יחיעם נמצא בתחום קיבוץ יחיעם, בגליל המערבי. ראשוני המתיישבים בשנת 1946, התגוררו בחורבות המבצר. הקירות העצומים שימשו להם מגן ועמדות המגינים שוחזרו וניתן לסייר בתוכם

גן לאומי ברעם - סובב כינרת

בית כנסת עתיק בנוף גלילי

בית הכנסת הקדום של הכפר ברעם הוא מבנה מפואר, בנוי מאבני גזית גדולות ויפות. המבנה המרשים מעיד על קהילה יהודית משגשגת באזור במאה הרביעית והחמישית לספירה

גן לאומי כורזים - סובב כינרת

עיירה יהודית בנוף הבזלת המשקיפה על הכינרת

בית הכנסת של כורזים, שהוקם בשלהי המאה הרביעית, הוא אחד היפים שהתגלו בישראל. רבים מנצלים את המקום לעריכת טקסי בר מצווה וחתונות, בתי ספר מקיימים אירועי קבלת ספר תורה

גן לאומי כפר נחום - סובב כינרת

גן לאומי ושרידי כפר דייגים מתקופת בית שני

גן לאומי ושרידי כפר דייגים מתקופת בית שני, שבו קבע ישו את מרכז הפעילות שלו בגליל. אתר העתיקות מוחזק על ידי הכנסייה הפרנציסקנית. הגן לאומי, שמסביב לאתר העתיקות, על ידי הרשות

גן לאומי כורסי - סובב כינרת

שרידי מנזר גדול המנציח את "נס החזירים" שעשה ישו במקום

בחלק המזרחי של בקעת כורסי, למורדות הגולן, נמצא המנזר של כורסי. בטבורו של גן לאומי כורסי נמצא ספסל עץ אשר מושך אליו מבקרים רבים, המבקרים מדווחים על מכת אנרגיה מופלאה ועל רוגע מיוחד

גן לאומי חמת טבריה - סובב כינרת

בית כנסת מפואר ומרחצאות מרפא קדומים

מעיינות העיר חמת טבריה, הנובעים מ- 17 מעיינות ומעומק של עשרות מטרים בבטן האדמה, נודעו כבעלי סגולות מרפא ומזור כבר בתקופות קדומות.

גן לאומי ציפורי - גליל תחתון

עיר הפסיפסים מתקופת המשנה

מרכז ההדרכה של ציפורי מספק שירותי הדרכה ופעילות לציפורי על תקופותיה השונות ומקיים אירועי בר מצווה לבתי ספר ומשפחות פרטיות בנושא "חווית המשנה".

גן לאומי בית שערים  - גליל תחתון

בית העלמין המרכזי של העולם היהודי בתקופת המשנה והתלמוד

ביקור בבית שערים הוא חוויה מרתקת. העיירה היהודית העתיקה שכנה על גבעה נמוכה בגליל התחתון המערבי, והגיעה לשיא פריחתה במאות השנייה עד הרביעית לספירה.

גן לאומי תל מגידו  - גליל תחתון

עיר הרכב של אחאב

בראשית האלף השלישי לפני סה"נ כבר הייתה מגידו עיר מבוצרת בחומות אדירות, ואלף שנים אחר כך הפכה להיות אחד ממרכזי השלטון המצרי בכנען.

גן לאומי הר הכרמל - כרמל

ההר הירוק כל ימות השנה

"ההר הירוק כל ימות השנה" משמר בתחומו עצי יער וחורש, שיחים ופרחים רבים, וכן מגון של בעלי חיים. זאת לצד תצפיות נוף מרהיבות ושרידים ארכיאולוגיים שימיהם כימי האנושות

חוות משמר הכרמל - כרמל

מוקד ליציאת טיולים בכרמל הכולל אתר ללינת שטח וחניון יום

חוות משמר הכרמל נפתחה לקהל המבקרים לאחר תהליך ארוך של שיקום המקום, שבמרכזו שיחזור המבנה ההיסטורי העתיק. מבנה החאן והמרחבים הסובבים מאפשרים לקהל המבקרים לקיים שפע של פעילויות

גן לאומי כוכב הירדן - העמקים

מבצר צלבני המשקיף על נופי בקעת הירדן והרי גלעד.

שוכן במזרחה של רמת יששכר, על שפת המדרון התלול המתנשא מעל לבקעת הירדן. הנופים המרהיבים ובכללם הרי הגלעד שבעבר הירדן, הם שהביאו את מקימי המבצר לכנותו בשם בלוואר (יפה נוף).

גן לאומי מעין חרוד- העמקים

העין הכחולה של העמק

מעין חרוד מגיח מתוך מערה בצלע הר גלבוע וזורם בפלג צלול במרחבי הגן הלאומי מעין חרוד בין מדשאות רחבות ידיים. בגן הלאומי בריכת שחיה גדולה ומקסימה

גן לאומי גן השלושה (הסחנה)- העמקים

גן מעיינות, בריכות טבעיות ומים חמימים

נחל עמל חוצה את הגן הלאומי לכל אורכו. מימיו החמימים נובעים ממעין המצוי בחלקו המערבי של הגן והם זורמים בטמפרטורה קבועה (כל השנה) של 28 מעלות, לכן ניתן לרחוץ בהם גם בחורף

גן לאומי בית כנסת בית אלפא (בקיבוץ חפציבה)- העמקים

פסיפס גלגל המזלות וסיפור עקידת יצחק

גולת הכותרת של בית הכנסת היא רצפת הפסיפס שבאולם המרכזי, אחת החשובות שהתגלו בארץ ישראל. הפסיפס מחולק לשלושה ספינים – "שטיחים", המתארים ארון הקודש, גלגל מזלות ואת תיאור עקידת יצחק.

גן לאומי בית שאן- העמקים

הזמן עצר מלכת ברעידת האדמה ההרסנית

בין האתרים המרכזיים בגן הלאומי בית שאן נמצא את תל בית שאן. התל של בית שאן המקראית מתנשא לגובה 50 מטרים מעל סביבתו כשמראש התל נראים היטב נופי בקעת בית שאן והעיר הגדולה שלמרגלותיו.

גן לאומי קיסריה - מישור החוף

עיר הנמל האדירה

המלך הורדוס בנה בקיסריה, בשנת 22 לפנה"ס, נמל משוכלל ועיר מחסנים, שווקים, מרחצאות, מקדשים ומבנים ציבוריים מפוארים. בעיר נערכו מדי חמש שנים תחרויות ספורט גדולות, משחקי גלדיאטורים ומחזות

גן לאומי נחל אלכסנדר וחולות מכמורת - מישור החוף

נחל החוצה שטחים נרחבים של חולות זהובים וגבעול חול חמרה והנו עורק של חיי טבע תוססים

במי הנחל חיה אוכלוסייה גדולה וחיונית של צב רך, בעל חיים נדיר בישראל. גדות הנחל עטורות בצמחייה, המושכת אליה עופות רבים. בחולות מתקיימת מערכת אקולוגית מיוחדת, של צמחים ובעלי חיים.

גן לאומי נחל אלכסנדר - חוף בית ינאי - מישור החוף

חוף בחלקו המערבי של גן לאומי נחל אלכסנדר, בו נשמרו נופים של נחל זורם ועולם חי וצומח מיוחד

חולות החוף מהווים אתר הטלה לצבי-ים, זוחל נדיר מאוד בארצנו. חוף בית ינאי מתהדר גם בעבר עשיר, מאז ימי קדם ועד הלילות שבהם נחתו כאן אניות מעפילים.

גן לאומי פארק השרון - מישור החוף

יש בו הכל: חוף ים, שלוליות חורף, שרידי יער פארק וחולות.

הפארק הוא "ריאה ירוקה" ושטח נוף פתוח המפריד בין הגוש היישובי של חדרה והגוש הבנוי של נתניה, ובעצם קיומו הוא מונע הפיכת האזור לרצף אורבני במישור החוף.

גן לאומי נחל רובין - שפך נחל שורק - מישור החוף

מפגש של נחל, חולות זהובים וחוף ים הוא "מרשם" בטוח לאתר טבע רב עניין

יש כאן נחל ובו מים מתוקים, חולות המעניקים "אווירה מדברית", וצוק המתנשא היישר מעל חוף הים של קיבוץ פלמחים, המפורסם ביופיו. הכרזת האזור כגן לאומי מבטיחה את קיומו של עולם טבע מרתק במרכז הארץ.

גן לאומי אפולוניה - מישור החוף

גן לאומי שהוא בעצם שרידים של עיר צלבנית

במרכז הארץ מצפון להרצליה פיתוח נפתח בשנה האחרונה גן לאומי אפולוניה, הגן הנו למעשה עיר צלבנית אשר חלקים ממנה נחפרו בשנים האחרונות.

גן לאומי ירקון - מישור החוף

הריאה הירוקה והנקייה של גוש דן

גן לאומי ירקון מתפרש על 13,000 דונם וכולל את תל אפק והמבצר שבו, הצופה על מעיינות הירקון, ומתחם "מקורות הירקון", סביבתו של נחל הירקון על צמחייתו ובעלי החיים המאפיינים אותו.

גן לאומי עין חמד - סובב ירושלים

פנינת טבע ליד מימי המעיינות

סטייה קלילה מהמולת הכביש המהיר המחבר את תל אביב וירושלים ואתם נמצאים במקום חמד. עין חמד הוא גן לאומי מטופח להפליא, עטור מדשאות רחבות ידיים ושולחנות פיקניק

גן לאומי קסטל - סובב ירושלים

מבשר את ירושלים

רבים עוברים בדרכם על הכביש המהיר מתל אביב לירושלים או להיפך ליד מבשרת ציון. חדי העין לא יתקשו לראות את ההר הקרוי מעוז והידוע בכינויו "קסטל".

גן לאומי עיר דוד (סובב חומות ירושלים) - סובב ירושלים

הגרעין הקדום של ירושלים, ממנו צמחה והתפתחה העיר לאורך ההיסטוריה

בסמוך לכותל המערבי שוכנת עיר דוד. ראשיתה של ירושלים בגבעה צרה זו ומאז כבש אותה דוד לפני כ- 3000 שנה היא בירת ישראל. כאן נכתבו פרקים רבים מהתנ"ך, מלכו מלכי ישראל והתנבאו נביאיה

שמורת טבע נחל שקמה - סובב ירושלים

מצויה באזור המעבר בין החבל הים-תיכוני לחבל המדברי של ישראל.

נחל שקמה, ששטח אגן הניקוז שלו כ1,000- קמ"ר מתחתר בסלע ויוצר בקטעים מסוימים קניון גירי יפה, פיתולים חריפים של הנחל ומחשופי גיר בוהקים בקירות הסלע התלולים. 

גן לאומי קומראן - מדבר יהודה וים המלח

משכן מחברי המגילות הגנוזות

בקומראן התקיימו שלוש תקופות יישוב: האתר נוסד במאה השמינית לפני סה"נ (תקופת המלוכה), והתקיים עד לחורבן בית ראשון (586 לפני סה"נ).

גן לאומי מצדה - אתר מורשת עולמית - מדבר יהודה וים המלח

מצדה - ההר שהפך סמל לנחישות ולמלחמת גבורה

מצדה שוכנת בצוק מבודד במדבר יהודה, שמדרונותיו התלולים והזקופים מתנשאים לגובה של יותר מ- 400 מטרים מעל פני ים המלח. השילוב של צוקים ומתלולים באזור מדברי העניק למקום מערך הגנה טבעי מושלם

גן לאומי תל ערד - מדבר יהודה וים המלח

שרידי עיר חשובה מהתקופה הכנענית והתקופה הישראלית.

תל ערד, הסמוך לעיר המודרנית ערד, כולל שני חלקים: העיר התחתונה והעיר העליונה. העיר התחתונה הייתה מיושבת בתקופה הכנענית הקדומה בלבד (2200-3150 לפני סה"נ).

גן לאומי אשקלון - הנגב המערבי

ישן וחדש ליד חוף הים

גן לאומי אשקלון, הידוע גם כפארק אשקלון, תחום בסוללה עתיקה ומאסיבית,שמראשה, בחלקה המזרחי, ניתן להשקיף על נופי הגן הלאומי, על שטחי הדיונות שמדרום לגן ועל העיר המודרנית

גן לאומי בית גוברין - הנגב המערבי

ארץ 1,000 המערות

בבית גוברין ובסביבתה נחצבו מאות מערות, חלקן כמערכות מורכבות ומרשימות מאין כמותן, שיוצרות מבוך ענק של אולמות וחללים גדולים מתחת לפני הקרקע. 

גן לאומי - תל גזר - הנגב המערבי

התל הקדום הוא אחת הערים החשובות ביותר בארץ מתקופת המקרא

בין הממצאים החשובים שנתגלו כאן יש לציין את "לוח גזר" שנכתב במאה ה10- לפנה"ס והוא לוח חקלאי קדום בכתב עברי עתיק המתאר את חודשי השנה ואת העבודות החקלאיות שנעשו בהם.

גן לאומי תל באר שבע - רמת הנגב

ישוב מתקופת אברהם אבינו

תל באר שבע שוכן סמוך למפגש שני הנחלים – באר שבע וחברון. זהו גבולה הדרומי של הארץ הנושבת, בואכה המדבר.

גן לאומי ממשית - רמת הנגב

העיר הנבטית שבה טיפחו את הסוס הערבי

ממשית היא העיר הנבטית ממפסיס. חשיבותה בתקופה הנבטית נבעה ממיקומה על ציר הדרך שירדה לערבה מהרי אדום, עלתה במעלה עקרבים והמשיכה לחברון ולירושלים, או לבאר שבע.

גן לאומי שבטה - רמת הנגב

עיר נבטית ונוצרית באמצע המדבר

שבטה שונה משאר ערי הנבטים בנגב בכך שאינה יושבת על נתיב מסחרי כלשהו. היישוב לא היה מבוצר, ועל כן אפשר להתייחס אליו כאל כפר חקלאי גדול

גן לאומי אחוזת קבר בן-גוריון - רמת הנגב

גן מדברי מטופח, ובו קבריהם של ראש ממשלת ישראל לשעבר דוד בן גוריון ואשתו פולה.

השבילים אל אחוזת הקבר עוברים בגן נוי מטופח, שבו צמחייה מקומית המתאימה לתנאי היובש והמליחות של המדבר. הקברים שוכנים בקצה מצוק תלול, המשקיף על הנוף המרהיב של בקעת צין ורמת עבדת

גן לאומי עין עבדת - רמת הנגב

נווה מדבר בקניון מרהיב

עין עבדת הוא מעיין הנובע בקטע שבו נחל צין עוזב את רמת עבדת ומתחתר בין הרמה ורכס חתירה. הנחל יוצר כאן קניון צר ועמוק בסלע הקירטון הרך והלבן - מראה מיוחד במינו.

גן לאומי עבדת - רמת הנגב

גשר בין זמנים, על דרך הבשמים

עבדת שכנה בתוואי "דרכי הבשמים" הקדומה, שהוליכה מפטרה לעזה. העיר מנציחה את שמו של המלך הנבטי הנערץ עבדת, כפי הנראה עבדת השני (9-30 לפני סה"נ), שבחר להיקבר כאן

מרכז מבקרים מצפה רמון - קריית פארק הרמון - רמת הנגב

מכתש רמון - סיפורו של הנגב

מכתש רמון הוא גן עדן להבנת תהליכים גיאולוגיים. תהליכי הסחיפה הנמרצים, אשר הסירו את השכבות העליונות של קמר רמון, חדרו עמוק אל לב האדמה וקרעו אשנב המאפשר הצצה לעומק שכבות הסלע

גן לאומי - אנדרטת חטיבת הנגב - רמת הנגב

הגן הלאומי נועד להבטיח ששטח התכנית ישמש כאתר לאומי, להנצחת חללי חטיבת הנגב של הפלמ"ח אשר עוצבה על ידי הפסל דני קרוון. בחלק משטח הגן הלאומי שבילים וגינון.