עברית

English

הרשמה לפורטל

צור קשר

המרכז לתיירות אקולוגית

עמוד הבית

אודות

קריטריונים

יועצים

תיירות אקולוגית בעולם

שותפים עסקיים

פרסם באתר

 

מישור החוף פארקים ואתרי תרבות פעילויות לינה אוכל

לינה

מלון השרון - פנינת השרון לינה וסיורים מודרכים

מלון נופש ועסקים השוכן על חוף ימה הצפוני של הרצליה.לאחרונה הפך המלון למלון ירוק. המלון דואג למיחזור פסולת: פלסטיק, זכוכית ,נייר ומעודד גם את אורחיו לקחת חלק בפעילות זו. בכל החדרים ניתן למצוא שילוט המסביר לאורחים על חשיבות החיסכון במים ובאנרגיה למען איכות הסביבה. במלון 170 חדרים יפים ומרווחים המשקיפים אל הים התיכון ובניהם חדרי גן דה- לקס עם יציאה לגן המלון. מלון השרון הוא תיירן אקולוגי.

כתובת: הרצליה – מישור החוף

פעילויות

הגן הסולארי - סיורים מודרכים ופעילויות חינוך חווייתיות

הגן הסולארי מציע התנסות בלתי אמצעית בנושאים הקשורים לקיימות והגנה על הסביבה, בדגש על אנרגיה, מים, בניה ירוקה ומחזור. המרכז מקיים סיורים חווייתיים לקבוצות בשילוב מיצגי הדגמה, הפעלת הגן הסולארי הנייד ברחבי הארץ, חוגים בנושאי אקולוגיה ואיכות הסביבה, ימי עיון, סדנאות והפעלות חינוכיות למוסדות חינוך וארגונים.

כתובת: בנימינה - מישור החוף

עמותת מחמל"י הרצאות, סיורים ותצפיות על יונקים ימיים
עמותת מחמל"י מציעה השתתפות בסקרים ימיים אשר במהלכם יוצאים לשייט חוויתי

בים התיכון ומקיימים תצפיות בדולפינים וליוויתנים. העמותה מציעה גם מגוון פעילויות הסברה: הרצאות בבתי ספר, בנייה והפעלה של תוכניות חינוכיות כולל קורסים אקדמיים במוסדות להשכלה גבוהה - וזאת על מנת להגביר את המודעות הסביבתית להגנה על יונקים ימיים בפרט ועל הסביבה הימית בכלל.
כתובת: מכמורת - מישור החוף

מוזיאון בית מרים – מוזיאון לארכיאולוגיה ואקולוגיה ימית

המוזיאון שוכן על מצוק המשקיף אל נוף מרהיב של דיונות חול וחוף הים הסלעי, בקיבוץ פלמחים שבמרכז הארץ. במוזיאון מבחר מרשים של חפצי אומנות

מתרבויות ותקופות שונות ותערוכת צילומים של החיים מתחת לפני המים.

 

כתובת: קיבוץ פלמחים – מישור החוף

אתרי טבע ותרבות

גן לאומי קיסריה - מישור החוף

עיר הנמל האדירה

המלך הורדוס בנה בקיסריה, בשנת 22 לפנה"ס, נמל משוכלל ועיר מחסנים, שווקים, מרחצאות, מקדשים ומבנים ציבוריים מפוארים. בעיר נערכו מדי חמש שנים תחרויות ספורט גדולות, משחקי גלדיאטורים ומחזות

גן לאומי נחל אלכסנדר וחולות מכמורת - מישור החוף

נחל החוצה שטחים נרחבים של חולות זהובים וגבעול חול חמרה והנו עורק של חיי טבע תוססים

במי הנחל חיה אוכלוסייה גדולה וחיונית של צב רך, בעל חיים נדיר בישראל. גדות הנחל עטורות בצמחייה, המושכת אליה עופות רבים. בחולות מתקיימת מערכת אקולוגית מיוחדת, של צמחים ובעלי חיים.

גן לאומי נחל אלכסנדר - חוף בית ינאי - מישור החוף

חוף בחלקו המערבי של גן לאומי נחל אלכסנדר, בו נשמרו נופים של נחל זורם ועולם חי וצומח מיוחד

חולות החוף מהווים אתר הטלה לצבי-ים, זוחל נדיר מאוד בארצנו. חוף בית ינאי מתהדר גם בעבר עשיר, מאז ימי קדם ועד הלילות שבהם נחתו כאן אניות מעפילים.

גן לאומי פארק השרון - מישור החוף

יש בו הכל: חוף ים, שלוליות חורף, שרידי יער פארק וחולות.

הפארק הוא "ריאה ירוקה" ושטח נוף פתוח המפריד בין הגוש היישובי של חדרה והגוש הבנוי של נתניה, ובעצם קיומו הוא מונע הפיכת האזור לרצף אורבני במישור החוף.

גן לאומי נחל רובין - שפך נחל שורק - מישור החוף

מפגש של נחל, חולות זהובים וחוף ים הוא "מרשם" בטוח לאתר טבע רב עניין

יש כאן נחל ובו מים מתוקים, חולות המעניקים "אווירה מדברית", וצוק המתנשא היישר מעל חוף הים של קיבוץ פלמחים, המפורסם ביופיו. הכרזת האזור כגן לאומי מבטיחה את קיומו של עולם טבע מרתק במרכז הארץ.

גן לאומי אפולוניה - מישור החוף

גן לאומי שהוא בעצם שרידים של עיר צלבנית

במרכז הארץ מצפון להרצליה פיתוח נפתח בשנה האחרונה גן לאומי אפולוניה, הגן הנו למעשה עיר צלבנית אשר חלקים ממנה נחפרו בשנים האחרונות.

גן לאומי ירקון - מישור החוף

הריאה הירוקה והנקייה של גוש דן

גן לאומי ירקון מתפרש על 13,000 דונם וכולל את תל אפק והמבצר שבו, הצופה על מעיינות הירקון, ומתחם "מקורות הירקון", סביבתו של נחל הירקון על צמחייתו ובעלי החיים המאפיינים אותו.