עברית

English

הרשמה לפורטל

צור קשר

המרכז לתיירות אקולוגית

עמוד הבית

אודות

קריטריונים

יועצים

תיירות אקולוגית בעולם

שותפים עסקיים

פרסם באתר

 

אתרי מורשת עולם פארקים ואתרי תרבות פעילויות לינה אוכל

 

גן לאומי תל חצור

בירת הגליל הכנענית

חצור הייתה אחד היישובים החשובים שלאורך הקשת הפורייה ומלכה הופיע בדרג אחד עם המרכזים הגדולים בצפון סוריה - כרכמיש, חלב וקטנה: "ראש כל הממלכות האלה".

גן לאומי תל מגידו

עיר הרכב של אחאב

בראשית האלף השלישי לפני סה"נ כבר הייתה מגידו עיר מבוצרת בחומות אדירות, ואלף שנים אחר כך הפכה להיות אחד ממרכזי השלטון המצרי בכנען.

גן לאומי תל באר שבע

ישוב מתקופת אברהם אבינו

בתל באר שבע נחשפו שני שליש משטח העיר של התקופה הישראלית הקדומה ועובדה זו הפכה את האתר למקום יחיד במינו ללימוד עקרונות התכנון העירוני בתקופת המקרא

גן לאומי עבדת

גשר בין זמנים, על דרך הבשמים

עבדת שכנה בתוואי "דרכי הבשמים" הקדומה, שהוליכה מפטרה לעזה. העיר מנציחה את שמו של המלך הנבטי הנערץ עבדת, כפי הנראה עבדת השני (9-30 לפני סה"נ), שבחר להיקבר כאן.

גן לאומי ממשית

העיר הנבטית שבה טיפחו את הסוס הערבי

ממשית היא העיר הנבטית ממפסיס. חשיבותה בתקופה הנבטית נבעה ממיקומה על ציר הדרך שירדה לערבה מהרי אדום, עלתה במעלה עקרבים והמשיכה לחברון ולירושלים, או לבאר שבע.

גן לאומי שבטה

עיר נבטית ונוצרית באמצע המדבר

שבטה שונה משאר ערי הנבטים בנגב בכך שאינה יושבת על נתיב מסחרי כלשהו. היישוב לא היה מבוצר, ועל כן אפשר להתייחס אליו כאל כפר חקלאי גדול.

גן לאומי מצדה - אתר מורשת עולמית

מצדה - ההר שהפך סמל לנחישות ולמלחמת גבורה.

האירועים הטרגיים בסוף ימיהם של הפליטים היהודיים שהחזיקו במבצר-ארמון זה, עושים את מצדה לסמל הן של זהות תרבותית יהודית והן של המאבק האנושי המתמיד בין דיכוי לחירות.